Bezglutenowe kolonie 2017

BEZGLUTENOWE KOLONIE 2017 - ZAPRASZAMY DO GÓRZNA

W okresie od 5 do 19 sierpnia 2017 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię „Przekreślony Kłos” zaprasza dzieci w wieku szkolnym (chorych na celiakię) na kolonie bezglutenowe.

Po latach przerwy wracamy do Górzna – malowniczego miasteczka na skraju Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w powiecie brodnickim. Gościć będziemy w Ośrodku Edukacji Ekologicznej WILGA, który stwarza doskonałe warunki wypoczynku i rekreacji dla dzieci. Uczestnicy kolonii zakwaterowani będą w pokojach 2 i 3 osobowych o podwyższonym standardzie z pełnym węzłem sanitarnym. Ośrodek ma własną restaurację, serwującą bardzo smaczne i urozmaicone. jedzenie oraz gwarantującą pełne przestrzeganie diety bezglutenowej. Wokół ośrodka obszerny teren do zabaw oraz zajęć z dziećmi. Dzieciom proponujemy atrakcyjny i aktywny wypoczynek. Uczestnicy poznają piękno okolic i nie tylko oraz będą mieli czas na rekreację i zabawę.

W programie między innymi:
• wycieczka do Malborka – zwiedzanie Zamku w Malborku,
• wycieczka do Brodnicy – zwiedzanie zabytków i innych atrakcji,
• wycieczka do Golubia i Szafarni – zwiedzanie zamku, spacer po zabytkowym mieście oraz pobyt w Ośrodku Chopinowskim,
• dwa wyjazdy na basen rekreacyjny do Rypińskiego Centrum Sportu,
• spacery ścieżkami przyrodniczo-edukacyjnymi, w tym do Rezerwatu Szumny Zdrój i do Dębu Rzeczypospolitej,
• pobyt w parku linowym,
Dzieciom zapewniamy również plażowanie i kąpiele w jeziorze Górzno, oraz różnorodne gry, zabawy i konkursy. Fachową opiekę pedagogiczną (grupy max. 14 osobowe) i dietetyczną gwarantuje doświadczona kadra.

Wyjazd grupy kolonijnej autobusem z Bydgoszczy i po koloniach powrót do Bydgoszczy.

Koszt pobytu na koloniach wynosi 1.800 zł, ale odpłatność uczestnika 1.500 zł. Różnicę dofinansowuje Stowarzyszenie „Przekreślony Kłos”.

Szczegółowe informacje o koloniach można uzyskać wyłącznie telefonicznie – nr telefonu: 602 623 218.

 Informacja o koloniach
 Deklaracja uczestnictwa