Akademia Zdrowia Małego Celiaka

Co to jest celiakia? Jak leczy się celiakię? Co się dzieje, gdy nie przestrzegamy diety bezglutenowej? Co to jest gluten? Dlaczego gluten dodawany jest do produktów spożywczych? Jak rozpoznać produkty dozwolone, ryzykowne i zabronione w diecie bezglutenowej?

Odpowiedzi na pytania zadane powyżej, a także szeregu innych obejmujących problematykę celiakii i diety bezglutenowej dzieci i młodzież znajdą na zajęciach organizowanych w ramach AKADEMII ZDROWIA MAŁEGO CELIAKA.

AKADEMIA ZDROWIA MAŁEGO CELIAKA prowadzona jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię "Przekreślony Kłos". Z zajęć mogą korzystać wszystkie dzieci i młodzież chorzy na celiakię. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, osobno dla poszczególnych grup wiekowych (dzieci młodsze, dzieci starsze i młodzież) przez specjalistów z przygotowaniem pedagogicznym. Na zajęcia obowiązują zapisy.

Aktualna oferta warsztatów znajduje się na Facebooku Stowarzyszenia „Przekreślony Kłos” oraz na stronie www.dietabezglutenowa.org.pl.