Akademia Zdrowia Celiaka 2014

Akademia Zdrowia Celiaka 2014 W dniu 4 października 2014 w Bydgoszczy w Centrum Konferencyjnym CITY HOTEL chorzy na celiakię (i nie tylko) spotkali się na kolejnej Akademii Zdrowia Celiaka 2014. Akademii patronowała (wówczas jeszcze) Marszałek Sejmu RP p. Ewa Kopacz, a finansowo tradycyjnie wspierał nas Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tegoroczne spotkanie wywołało wyjątkowo duże zainteresowanie. Pomimo, że przybyło ponad 300 osób, to niestety wielu chętnym z uwagi na limit miejsc zmuszeni byliśmy odmówić. Uczestnicy wysłuchali pięciu bardzo interesujących wykładów: trzech dotyczących zagadnień medycznych i dwóch związanych z problematyką diety bezglutenowej. Równolegle z wykładami odbywały się zajęcia dla dzieci, które prowadziła firma PLAY CONCEPT, a sponsorowała firma DR. SCHÄR. Uczestnicy AZC mieli okazję do bezpośrednich spotkań z licznie obecnymi producentami żywności bezglutenowej. Na zakończenie odbyło się forum dyskusyjne, tak frapujące, że gdyby nie ograniczenie czasowe trwałoby znacznie dłużej.

Organizatorzy AZC bardzo serdecznie dziękują pani Premier Ewie Kopacz oraz pani Minister Teresie Piotrowskiej za wspieranie naszych działań na rzecz chorych na celiakię.

Za wsparcie finansowe dziękujemy Samorządowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Departamentowi Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Dziękujemy naszym wspaniałym wykładowcom: panu profesorowi Kamilowi Hozyaszowi z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, panu profesorowi Markowi Bulsa z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, panu doktorowi Rafałowi Wojciechowskiemu z Collegium Medicum w Bydgoszczy, pani doktor Annie Stolarczyk z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz pani Barbarze Aleksandrze Cichańskiej dietetykowi naszego Stowarzyszenia.

Dziękujemy pani profesor Annie Szaflarskiej-Popławskiej z Collegium Medicum w Bydgoszczy za sprawne prowadzenie Forum Dyskusyjnego.

Dziękujemy firmom wystawcom: DR. SCHÄR z Włoch, BEZGLUTEN z Koniuszy k/Krakowa, BALVITEN z Katowic, GLUTENEX z Sadów k/Poznania, SALUTEO z Bielska-Białej, CELIKO z Poznania, PAULA z Kalisza, RAISIO ze Starej Iwicznej oraz ZAKŁADOM MIĘSNYM z Żywca. Firmom DR. SCHÄR i SALUTEO dziękujemy za produkty do lunchu.


  Więcej zdjęć w galerii fotografii Stowarzyszenia

HONOROWY PATRONAT


Honorowy patronat medyczny:

Konsultant Krajowy w dziedzinie Gastroenterologii Dziecięcej
prof. dr hab. Mieczysława Czerwionka-Szaflarska


Polskie Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci


Patronat medyczny:
Katedra i Klinika Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii w Bydgoszczy

Organizator:
Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię „PRZEKREŚLONY KŁOS”


Współorganizatorzy:
TPD Krajowy Komitet Kół Przyjaciół Dzieci na Diecie Bezglutenowej w Warszawie

TPD Koło Pomocy Dzieciom na Diecie Bezglutenowej w Bydgoszczy

ZADANIE BYŁO DOFINANSOWYWANE PRZEZ WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE