Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię „Przekreślony Kłos"
KRS: 0000345184
Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej.

Adres do korespondencji
85-950 Bydgoszcz 1
skrytka pocztowa nr 76

Śledź nas

Nowości

Nowości na rynku

Informacje wyłącznie o produktach bezglutenowych badanych pod kątem zawartości glutenu

Czytaj więcej

Turcja - praktyczne wskazówki

Turcja – dasz sobie radę na wakacjach z dietą bezglutenową (pobyt), o ile wszystko dokładnie zaplanujesz, a pieczywo i inne niezbędne produkty zabierzesz z Polski.

Czytaj więcej

Czy chory na celiakię może spożywać frytki?

Domowe tak, ale…

Czytaj więcej

Bezglutenowe nowości od Celiko

Soda oczyszczona bezglutenowa oraz cukier korzenny bezglutenowy to nowości w ofercie Celiko.

Czytaj więcej

Czy wyroby z chleba świętojańskiego są bezpieczne w diecie bezglutenowej?

Tak, ale…

Czytaj więcej

Czy sos sojowy jest bezpieczny dla chorych na celiakię?

Tak, jeżeli posiada opis słowny „produkt bezglutenowy”.

Czytaj więcej

Jak prawidłowo należy wykazywać składniki alergenne (w tym gluten) w produktach spożywczych?

Zawiadomienie Komisji Europejskiej dotyczące przekazywania informacji o substancjach lub produktach powodujących alergie lub reakcje nietolerancji…

Czytaj więcej

Czy produkty PKU są bezpieczne dla chorych na celiakię?

Tak, jeżeli posiadają opis „(produkt) bezglutenowy”, ale…

Czytaj więcej

Czy kawa rozpuszczalna jest bezpieczna w diecie bezglutenowej?

Kawa rozpuszczalna z kawy naturalnej tak, ale…

Czytaj więcej

Czy kasza jaglana jest bezpieczna w diecie bezglutenowej?

Tak i warto włączyć ją do diety, ale…

Czytaj więcej

Czy quinoa (komosa ryżowa) jest bezpieczna w diecie bezglutenowej?

Tak i warto ją wprowadzić do swojej diety, gdyż...

Czytaj więcej

Czy za pomocą płynu Lugola sprawdzę, czy produkt zawiera gluten?

Płyn Lugola wskazuje obecność skrobi, a nie glutenu, zatem…

Czytaj więcej

Czy żółty ser może zawierać gluten?

Żółty ser jest bezpieczny w diecie bezglutenowej, ale na rynku można spotkać wyroby seropodobne, które mogą zawierać i niestety czasami zawierają gluten.