Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię „Przekreślony Kłos"
KRS: 0000345184
Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej.

Adres do korespondencji
85-950 Bydgoszcz 1
skrytka pocztowa nr 76

Śledź nas

Pierwsze kroki po diagnozie

Pierwsze kroki po diagnozie

 

Jedynym sposobem leczenia celiakii jest rygorystyczne przestrzeganie diety bezglutenowej - stąd najpierw musisz zdobyć dostateczną wiedzę na temat diety bezglutenowej, a zwłaszcza nauczyć się rozróżniać produkty dozwolone i zabronione w diecie bezglutenowej. Pomogą w tym Tobie informacje znajdujące się w serwisie www.dietabezglutenowa.pl oraz udostostępnione do nieodpłatnego pobrania publikacje o celiakii i diecie bezglutenowej, np. PORADNIK Barbara Aleksandra Cichańska CELIAKIA DIETA BEZGLUTENOWA NIEZBĘDNE INFORMACJE I PORADY.

Zaopatrz się w produkty bezglutenowe - na początku oprócz zakupu podstawowych (codziennych) produktów musisz zaopatrzyć się w bezglutenowe mąki, przyprawy oraz inne niezbędne do gotowania i wypieków produkty - najlepiej zrób listę wszystkich potrzebnych produktów. Glutenowe produkty, z których nie będziesz już korzystać przekaż znajomym lub potrzebującym.

Następnie musisz dostosować swoje życie, a zwłaszcza nawyki żywieniowe do wymogów diety bezglutenowej oraz poinformować o diecie najbliższe otoczenie.

Życie z dietą bezglutenową wcale nie musi być trudne i smutne. Jeżeli masz problemy z przygotowaniem bezglutenowych potraw i wypieków zajrzyj koniecznie na stronę www.bezglutenowakuchnia.pl na której znadziesz wiele sprawdzonych przez innych chorych przepisów kulinarnych.
Nawiąż też kontakt z innymi chorymi, spotkasz ich na FB w grupie "Przekreślony Kłos" oraz na imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie "Przekreślony Kłos". I pamiętaj, że stale musisz aktualizować swoją wiedzę z zakresu diety bezglutenowej.

Chorych na celiakię zapraszamy skorzystania z oferty, jaką proponuje im Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię "Przekreślony Kłos"

DZIAŁANIA O CHARAKTERZE EDUKACYJNYM

DZIAŁANIA O CHARAKTERZE INTEGRACYJNYM
  • Bezglutenowy Dzień Dziecka - okolicznościowa impreza dla dzieci z okazji Dnia Dziecka gwarantująca dobrą zabawę w gronie rówieśników, bezglutenowy poczęstunek oraz upominki
  • Bezglutenowe Mikołajki - okolicznościowa impreza dla dzieci z okazji Mikołajek gwarantująca dobrą zabawę w gronie rówieśników, bezglutenowy poczęstunek oraz upominki
  • Bezglutenowe Śniadanie Wielkanocne - okolicznościowa impreza z okazji Świąt Wielkanocnych adresowana do osób chorych, członków Stowarzyszenia „Przekreślony Kłos”
  • Bezglutenowa Wieczerza Wigilijna - okolicznościowa impreza z okazji Świąt Bożego Narodzenia adresowana do osób chorych, członków Stowarzyszenia „Przekreślony Kłos”

Infromacje o bieżących działaniach organizowanych przez  Stowarzyszenie "Przekreślony Kłos" znajdziesz na stronie www.dietabezglutenowa.org.pl oraz na Facebooku Stowarzyszenia "Przekreślony Kłos".

Serdeczie zapraszamy