Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię „Przekreślony Kłos"
KRS: 0000345184
Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej.

Adres do korespondencji
85-950 Bydgoszcz 1
skrytka pocztowa nr 76

Śledź nas

Informacje dotyczące serwisu

Informacje dotyczące serwisu

 

Serwis WSZYSTKO O DIECIE BEZGLUTENOWEJ I CELIAKII - www.dietabezglutenowa.pl stanowi internetowy poradnik prezentujący zagadnienia dotyczące diety bezglutenowej i celiakii. Ideą utworzenia serwisu było rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy o celiakii, diecie bezglutenowej oraz bezglutenowej żywności wśród chorych na celiakię oraz innych osób zainteresowanych problematyką celiakii i diety bezglutenowej.

Serwis został utworzony przez TPD Koło Pomocy Dzieciom na Diecie Bezglutenowej w Bydgoszczy, a obecnie jest prowadzony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię „Przekreślony Kłos”. Serwis powstał wyłącznie w oparciu o pracę wolontariuszy i społeczników, a informacje dotyczące produktów i firm są zamieszczanie nieodpłatnie.

Teksty, fotografie oraz grafiki są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną Stowarzyszenia „Przekreślony Kłos” - ich kopiowanie, modyfikacja oraz rozpowszechnianie, bez pisemnej zgody Stowarzyszenia jest zabronione. Niektóre oznaczone teksty, fotografie oraz grafiki stanowią własność osób trzecich i są chronione prawami autorskimi należącymi do tych osób (podmiotów).

Informacje dotyczące zasad zamieszczania informacji udostępnianych przez producentów, dystrybutorów oraz inne podmioty zostały przedstawione w linku: Zasady współpracy - www.dietabezglutenowa.pl.

TROCHĘ HISTORII
Strona www.dietabezglutenowa.pl została uruchomiona w 2004 roku jako strona TPD Koła Pomocy Dzieciom na Diecie Bezglutenowej w Bydgoszczy. Pierwszy internetowy poradnik dla osób na diecie bezglutenowej pod nazwą ABC bezglutenowca powstał dwa lata później - w 2006 roku – i był wtedy częścią strony  TPD Koła Pomocy Dzieciom na Diecie Bezglutenowej w Bydgoszczy. Serwis od samego początku był prowadzony wyłącznie w oparciu o pracę wolontariuszy i społeczników. W 2008 roku internetowy poradnik otrzymał nazwę WSZYSTKO O DIECIE BEZGLUTENOWEJ I CELIAKII  i został wówczas rozbudowany o poradnik kulinarny oraz wykaz produktów bezglutenowych.
W 2010 roku internetowy poradnik WSZYSTKO O DIECIE BEZGLUTENOWEJ I CELIAKII  stał się niezależną stroną internetową (Strona Stowarzyszenia „Przekreślony Kłos” została przeniesiona pod adres: www.celiakia.eu, a obecnie znajduje się pod adresem www.dietabezglutenowa.org.pl).
W 2012 roku z poradnika jako osobne strony internetowe zostały wydzielone:

W 2014 roku serwis przeszedł gruntowną modernizację w celu ułatwienia pracy wolontariuszy oraz możliwości zastosowania w serwisie nowych rozwiązań.

W 2021 roku serwis przeszedł kolejną modernizację w celu dostosowania poradnika do nowych technologii i obecnie funkcjonuje jako strona mobilna.