Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię „Przekreślony Kłos"
KRS: 0000345184
Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej.

Adres do korespondencji
85-950 Bydgoszcz 1
skrytka pocztowa nr 76

Śledź nas

Edukacja

Edukacja w zakresie diety bezglutenowej

 

O ile samo pojęcie diety bezglutenowej nie zmienia się od lat, to będąca podstawą prawidłowego stosowania diety klasyfikacja żywności na produkty dozwolone i zabronione w diecie bezglutenowej ulega ciągłym modyfikacjom i tym samym rodzi konieczność stałej edukacji w zakresie diety bezglutenowej. Również przygotowanie bezglutenowych wypieków, czy tez dań na bazie mąk bezglutenowych nie jest proste.

Organizacje wspierające osoby chore na celiakię posiadają szeroką ofertę działalności edukacyjnej w zakresie diety bezglutenowej i celiakii, która obejmuje wykłady i spotkania ze specjalistami, warsztaty kulinarne, poradnictwo dietetyczne, prezentacje żywności bezglutenowej, wydawanie publikacji o tematyce celiakii i diety bezglutenowej oraz prowadzenie tematycznych serwisów internetowych.

Działalność edukacyjna w zakresie diety bezglutenowej, żywności bezglutenowej i celiakii oferowana przez Stowarzyszenie „Przekreślony Kłosobejmuje: Akademię Zdrowia Celiaka, Warsztaty Nauki Życia z Dietą Bezglutenową, Akademię Życia z Dietą Bezglutenową, Akademię Kulinarną Celiaka, Akademię Zdrowia Małego Celiaka oraz Kolorową Kuchnię Bezglutenową.

Szczegółowe informacje o bieżącej ofercie działań dla chorych na celiakię można znaleźć na stronie Stowarzyszenie "Przekreślony Kłos"  - www.dietabezglutenowa.org.pl oraz na Facebooku Stowarzyszenia „Przekreślony Kłos”.

Zapoznaj się z ofertą spotkań i warsztatów dla osób na diecie bezglutenowej: